Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Proč mít slanou vodu v domácím bazénu?
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

Roman Šíp
+420 731 798 559 (Po-Pá, 8-16 hod.)
21.05.2020

Proč mít slanou vodu v domácím bazénu?

Slaná voda v domácím bazénu
 

Proč slanou vodu v bazénu? Nesnášíte chlór? Pořiďte si do bazénu slanou vodu!

Křišťálově čistá voda bez chemie je snem každého majitele bazénu. Horké letní dny, pot a jiné nečistoty svádějí s Vaší vodou v bazénech každodenní boj. Vyhrajte bitvu a pořiďte si do bazénu slanou vodu.

Léto je v plném proudu a v případě, že je chladno, pomáhají teplotu vody udržovat solární bazénové ohřevy. Jak se ale postarat o čistotu vody? Zkuste bazén se slanou vodou.

Během koupací sezóny se snažíme vodu v bazénu udržet průzračnou. K tomu dopomáhá chlór, který může způsobovat alergii. Kromě toho nám zvyšuje pH vody a to je další důležitá hodnota, o kterou se neustále staráme. Jak docílit čisté vody bez chlóru? Východiskem by mohla být solinizační jednotka. Jde o princip elektrolýzy. V bazénu se rozpustí 0,35 procentní koncentrace soli a elektrolýzou vznikají látky, které se starají o čistotu vody v bazénu.

Slaná voda

Množství soli v bazénu je asi poloviční, jako u vašich slz. Sůl nezpůsobuje alergické reakce, nepálí vás oči a ani nezrudne kůže. Sůl příznivě působí na pokožku podobně, jako byste trávili dovolenou u moře.

Při elektrolýze projde elektrický proud mezi elektrodami instalovanými ve filtračním okruhu a z nich se uvolňuje volný chlór, který okamžitě dezinfikuje vodu. Volný chlór nezapáchá, nemění chuť vody a nedráždí pokožku. Během takto upravené vody se v bazénu udržuje kyselost vody pH na údaji 7,2. Tuto hodnotu vám pomohou hlídat digitální testry.

Negativní účinky slané vody

Jak je známo, sůl ničí nerezové části bazénu. V ohrožení jsou tedy nerezové žebříky, tepelné výměníky, nerezové elektrické ohřevy a další. Během působení soli, všechny nerezové části postupem času korodují. Pokud tedy uvažujete o slané vodě v bazénu, instalujte tyto části z plastu nebo z titanové oceli.

Instalace solinizační jednotky

Zařízení se snadno instaluje i do již postavených bazénů. Stačí mít technologickou šachtu nebo místo, kde je uložený stávající filtr. Napojovací potrubí musí mít průměr 50 nebo 63 milimetrů. Další podmínkou je průtok vody o minimální hodnotě 6 metrů kubických za hodinu.

Instalované zařízení na elektrolýzu stojí v řádu desítek tisíc korun. Další investicí je náklad na bazénovou sůl. Na jednu sezónu pro bazén o velikosti 30 metrů kubických spotřebujete asi množství za 1 500 korun. Jde o údaj u bazénu, u kterého se na začátku koupací sezóny zcela vyměnila voda. Bazén zůstane dezinfikován i po dobu vaší nepřítomnosti. Zařízení na úpravu slané vody vám pomůže s péči a nenáročnou údržbou vašeho bazénu.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
S kým spolupracujeme

        

 

Najdete nás i na MALL.CZ

Kde nás najdete

Vedení společnosti (Kanceláře)

Žitavská 50, 46001 Liberec 

1. patro

 

Kontakty
Logo
Roman Šíp
(Po-Pá, 8-16 hod.)
ELSIP Copyright ©
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz